Nizozemsko 2:2 Argentina

Mrakodrapy na Pankráci musejí být nižší, požaduje UNESCO

Světová organizace požaduje, aby byly plánované mrakodrapy na pražském Pankráci nižší. Své rozhodnutí zaslalo UNESCO do Česka v těchto dnech. Český rozhlas jej má k dispozici. Rozhodnutí je podle Martina Skalského ze sdružení Arnika závazné. Jinak podle něj hrozí, že Prahu zařadí na seznam památek v ohrožení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pražské mrakodrapy | Foto: Jan Rosenauer

Spolu s Arnikou proti výstavbě dvou mrakodrapů v Praze 4 protestuje řada občanských sdružení. UNESCO stanovilo výškový limit pro objekty na 60 až 70 metrů, plány ale mluví o 80 až 100 metrech.

"Nám se to zdá rozumné tento kompromis, ale zatím české úřady, které výstavbu povolují, o tom nechtěly slyšet, takže teď je tady argument světové organizace, a předpokládáme, že to může velmi výrazně ovlivnit povolovací procesy," uvedl Skalský.

UNESCO své rozhodnutí zašle v nejbližších dnech diplomatickou cestou zástupcům pražského magistrátu i ministerstvu kultury. Právě tyto instituce zamítly žádosti občanských sdružení namířené proti stavbám na Pankráci.

Martin Hromádka, Michaela Vetešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme