Noc i ráno byly mrazivé, na Jezerní slati naměřili minus 22 stupňů

Astronomicky je sice jaro, přesto byla noc na pondělí v celém Česku mrazivá. Teplota na Jizerce v klesla místy pod minus 16 stupňů Celsia. Na Šumavě pak meteorologové naměřili minus 22 stupňů. Potvrdily se tak předpovědi meteorologů, kteří ochlazení očekávali. Mrazivé noci mají trvat až do pátku. Na svém facebooku o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Podle meteorologů by nejchladnější měla být noc z úterý na středu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horská osada Jizerka v Jizerských horách | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

V Libereckém kraji byla noc z neděle na pondělí zřejmě nejstudenější v končící zimě. Astronomicky je sice už jaro, pod minus pět stupňů Celsia ale i tak klesla v noci teplota v kraji v nížinách a na Jizerce v Jizerských horách bylo dokonce minus 16,8 stupně, vyplývá z údajů Českého hydrometeorologického ústavu.

„Nemám to podpořené daty, ale byla to s největší pravděpodobností nejchladnější v tomto roce,“ uvedl Martin Hynčica z ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Až do konce týdne

V neděli přes den teploty vystoupily pouze na nula až čtyři stupně Celsia. Pět stupňů naměřili jen v Ústí nad Labem, Strážnici, Doksanech, České Lípě, Dobřichovicích a Lednici.

V noci na pondělí pak teploty padaly zejména v horských částech Česka. V severních Čechách bylo minus 14,3 stupně Celsia, na severní Moravě minus 13,8 stupně, v jižních Čechách minus 11, stejně tak na západě země.

„I v příštích dnech k nám bude proudit studený vzduch od severovýchodu, navíc na východě území bude foukat čerstvý vítr, který bude pocitově snižovat už tak dost nízké teploty,“ uvedli meteorologové. Nejchladnější by měla být noc z úterý na středu.

sot, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme