Mráz pokořil dosavadní teplotní rekordy

Počasí dnes trhalo rekordy. Po vydatném sněžení totiž do Česka dorazil mráz. Na některých místech se rtuť teploměrů dostávala až desítky stupňů pod bod mrazu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči odstraňují rampouchy

Hasiči odstraňují rampouchy | Foto: Monika Puchingerová

Jeden z teplotních rekordů dnes padl například v Teplicích. Byla tam největší zima od roku 1882. Nejníže se ale rtuť dostala v horské osadě Jizerka nedaleko polských hranic - tam se dokonce mráz dostal až na více než minus 31 stupňů Celsia.

Lidem v tomto počasí dělá starosti ledovka na silnicích nebo rampouchy na střechách. „Když chodím, vždy se dávám nahoru- fakt mám strach. Mám zkušenost, že to shazují a ani to nezajistí,“ řekla jedna z chodkyň.

Nejhorší situace na silnicích byla v Krušných horách. Problémy řešila ale i železnice. Kvůli velkému výkyvu teplot totiž na trase mezi Děčínem a Prahou popraskaly koleje.

„Včera během dne se teploty pohybovaly kolem nuly, v noci klesla někde až na minus 20 stupňů, takovou situaci nemusí materiál vždy zvládnout,“ vysvětluje Pavel Halla ze Správy železniční a dopravní cesty.

Mrznout bude i dnes v noci. Teploty už by se ale neměly dostávat tak hluboko pod bod mrazu.

Milan Kopp, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme