Ve středu ráno padaly teploty pod minus 20 stupňů. Největší mráz meteorologové naměřili na Šumavě

Ve středu ráno byl v Česku silný mráz, na několika místech spadly teploty pod minus 20 stupňů Celsia. Největší mráz meteorologové naměřili na šumavském Březníku, kde bylo minus 22,7 stupně Celsia. Minus 21,7 stupně teploměry ukázaly na Rokytské slati u Modravy na Klatovsku.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve středu ráno spadly teploty pod minus dvacet stupňů. (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay

Rekord z roku 2010 ale ani na jednom z těchto míst nebyl překonán. V Březníku bylo před osmi lety o 1,7 stupně chladněji, a na Rokytské slati dokonce o 3,7 stupně. Potvrdila to Martina Součková z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

V jižních Čechách do úterního rána napadne až 25 centimetrů sněhu, hrozí ledovka

Číst článek

Velmi mrazivé ráno ve středu zaznamenala i další šumavská stanice, Jezerní slať, která měla minus 21,4 stupně. Ve zbytku země byly mrazy menší, přičemž nejnižší teplota byla v Javorníku na Jesenicku, kde teploměr ukázal minus 1,4 stupně.

Středeční ranní teploty v ČR tak byly v rozptylu mezi minus 1,4 stupně do minus 22,7 stupně, uvedla mluvčí a doplnila, že například pražská Libuš měla po ránu minus 7,9 stupně a Milešovka v Ústeckém kraji minus 7,7 stupně, zatímco v Ostravě, Opavě nebo Brně bylo kolem minus tří stupňů.

Podle současné předpovědi by mělo mrznout i v noci na čtvrtek. Nejnižší teploty by se měly dostat až k minus devíti stupňům, na severovýchodě země při sněhové pokrývce až k minus 13 stupňům.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme