Mrazivé jaro přineslo další rekordy. V Jeseníkách naměřili přes minus 19

Letošek se zapíše k vůbec nejchladnějším začátkům jara v novodobé historii. Mrazy opět pokořily několik rekordů. Nejchladněji bylo v neděli ráno v Karlově Studánce na Jesenicku. Meteorologové tam naměřili přes minus 19 stupňů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Česku panují silné mrazy | Foto: Filip Rožánek

Nejchladněji bylo v Jeseníkách a Krkonoších. Teploty se na řadě míst padly pod hranici minus 18 stupňů. V Peci pod Sněžkou naměřili minus 18,8 stupně Celsia, v Adršpachu minus 18,7 a na Šeráku minus 18,6.

Teploty nižší 18 stupňů byly kromě toho zaznamenány i v Jeseníku, Králíkách nebo na Luční boudě, jak upřesnila meteoroložka Marie Odstrčilová.

Pensylvánský svišť se mýlil, místo jara dorazily sněhové bouře

Číst článek

Rekord starý 69 let padl na Milešovce. Naměřili tam minus 15 stupňů. V Přerově překonal mráz hranici z roku 1881. Teploty tam tentokrát klesly na minus 9,4 stupně.

Teplotní rekordy zaznamenali meteorologové už v sobotu. Mrznout by mělo podle předpovědí rovněž v následujících dnech. I přes teploty klesající v noci hluboko pod nulu k nám ale už dorazily první vlaštovky. Ornitologové je viděli na Písecku.

Zuzana Hálová, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme