Mrazivé teploty překonávaly rekordy, v Krkonoších bylo ráno až minus 17 stupňů

Ranní mrazy pokořily několik teplotních rekordů pro dnešní den. Třeba ve Varnsdorfu a na Milešovce bylo kolem minus 11 stupňů, což je nejméně od roku 1963. Vůbec nejníže teplota klesla na vrcholcích Krkonoš.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněžka - kaple sv. Vavřince | Foto: Agentura CzechTourism

Na Labské boudě spadla ráno rtuť teploměru na minus 14,7 stupně Celsia, rekord tak byl překonán o sedm desetin stupně.

„Ještě nižší teplotu dnes ráno naměřili na Luční boudě, a to minus 16,1 stupně Celsia, na Sněžce na poštovně minus 17 stupňů Celsia,“ řekl Českému rozhlasu Jan Havelka z Českého hydrometeorologického ústavu.

V celé republice rekordy padly asi na sedmi měřicích stanicích ze zhruba stovky těch, kde teploty sledují aspoň 50 let. Například ve Varnsdorfu bylo 23. března 1963 10,7 stupně pod nulou, dnes to bylo minus 10,8. Na Milešovce naměřili v roce 1963 minus 10,6, dnes minus 11,3 stupně.

Letošek se tak zapíše k vůbec nejchladnějším začátkům jara v novodobé historii. Dnešní ranní teploty byly podle meteorologů o pět až šest stupňů pod dlouhodobým normálem.

Velmi nízké hodnoty se dají očekávat i v neděli ráno, mírně by se mělo oteplit až od čtvrtka.

Tereza Bartůňková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme