Záchranáři varují před bruslením na rybnících a přehradách. Led už nemusí být dost pevný

Záchranáři a hasiči po celém Česku musejí vytahovat z vody lidi, pod kterými se propadl led. Tragicky skončil sobotní zásah na orlické přehradě. Muž se propadl a zmizel pod ledem. Doteď se ho záchranářům nepodařilo nalézt.

České Budějovice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Měření ledu na Lipně | Foto: Mária Pfeiferová | Zdroj: Český rozhlas

Teploty se průměrně pohybují pod nulou a pro část Moravy a Vysočinu platí výstraha meteorologů před silnými mrazy.

Přesto nemusí být zamrzlý rybník nebo přehrada bezpečné pro bruslení. Na jihu Čech by lidé na zamrzlé rybníky nebo přehrady neměli vůbec chodit.

Konec mrazů. V příštím týdnu už bude nad nulou, koncem měsíce vystoupí teploty až na 15 stupňů

Číst článek

„Vzhledem k rostoucím teplotám a událostem poslední dnů důsledně varujeme před vstupem na led na přírodních vodních plochách. Vydáváme to v rámci všech složek integrovaného záchranného systému z Jihočeského kraje," řekla Radiožurnálu mluvčí zdravotnické záchranné služby Petra Kafková.

Domníváme se, že led již není dostatečně pevný a že by lidé měli na základě sobotní tragédie zvážit, zda na takovýto led vstoupí oni, nebo dokonce jejich děti,“ dodala.

Jana Magdoňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme