Mrazy přitahují bezdomovce do Prahy

Obyvatelé Českých Budějovic se dnes probudili do nejchladnějšího rána letošní zimy. Rtuť teploměru tam ukázala minus 17 stupňů. Rekord ale nepadl. V Černé v Pošumaví naměřili meteorologové -26 stupňů Celsia a Horská Kvilda na Klatovsku hlásila dokonce minus 31 stupňů Celsia. Silné mrazy očekávají meteorologové i v noci na zítřek. Kvůli zimě se začínají do velkých měst stahovat bezdomovci - například do Prahy se jich uchýlily asi 3 tisíce a azylové domy doslova praskají ve švech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Charita pomáhá bezdomovcům | Foto: www.charitabrno.cz

Na hodně lidí bez střechy nad hlavou se podle ředitelky azylového domu Naděje Petry Lakatošové lůžka nedostávají. "Teď v zimním období ubytovací kapacita nestačí. Víme, že se pohybují v tramvajích, na nádražích a podobně. Každý člověk má právo na zajištění základních životních potřeb a tito lidé také mají potřebu spánku."

Najít si práci je pro pražské bezdomovce nepřekonatelný problém. Zaměstnavatelé prý totiž dávají přednost uchazečům z východního bloku Evropy. Připouští to i Pavel Pěnkava z poradny pro lidi bez přístřeší. "Ti zaměstnavatelé si už dneska dobře vybírají a mohou si vybrat třeba vysokoškolsky vzdělané zametače a dělají tu práci, protože jim se to vyplatí. Našim lidem už tak ne. Bohužel diskriminace pro naše klienty tady je velká."

Markéta Kaclová, Ladislav Hruška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme