Přehled tisku: 100 tisíc mrtvých firem, žaloba na ministerstvo obrany a klesající dluhy vězňů

Pro podnikatele je jednoduší a levnější firmu prodat než podstoupit proces likvidace, každá pátá firma v zemi je proto mrtvá, píše týdeník Ekonom. Čtvrteční Lidové noviny se věnují žalobě ruské organizace na ministerstvo obrany. A podle deníku E15 vězňům klesly dluhy. Více se dozvíte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo obrany | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Ekonom

Každá pátá firma v Česku je mrtvá. Tak zní titulek týdeníku Ekonom. Zhruba 100 tisíc tuzemských firem nevykonává žádnou činnost, přesto zůstávají zapsané v obchodním rejstříku, a formálně tak dál existují. Likvidace totiž trvá minimálně šest měsíců a podnikatele stojí víc než 300 tisíc korun. Nejdražší na celém procesu je právní poradenství. To podle informací v ekonomu vyjde na zhruba 120 tisíc korun. Likvidátor musí udělat 25 kroků. Pro podnikatele je jednodušší svou zaběhlou firmu prodat.

Proč opravovat nefunkční zákon? EET zrušme a připravme normu novou, radí senátor Goláň

Číst článek

Lidové noviny

Ruská asociace Vojenské památníky žaluje české ministerstvo obrany. Tématu, o kterém jako první informoval v pondělí 5. srpna Deník N, se věnují Lidové noviny. Jde o nařčení, že Rusové před lety rozkradli české peníze určené na rekonstrukci pohřebiště československých vojáků ve Vladivostoku. O zpronevěře mluví jeden z úředníků ministerstva obrany Pavel Filipek. Asociace Vojenský památník po něm požaduje omluvu nebo předložení důkazů. Dokud bude spor trvat, nemůže podle něj česko-ruská spolupráce při údržbě vojenských pohřebišť pokračovat.

Hospodářské noviny

Většina teplárenských firem spalujících uhlí bude muset zákazníkům zdražovat teplo. Za poslední dva roky totiž vzrostly ceny emisních povolenek na sedminásobek. Cílem je motivovat firmy k ekologičtější výrobě. Jak píšou Hospodářské noviny, elektrárny se přitom bojí, aby se lidé nezačali odpojovat od sítě nebo nepřecházeli na plyn.

Firmám rostou náklady kvůli vyšším cenám emisních povolenek. ‚Systém začíná fungovat,‘ říká analytik

Číst článek

E15

Vězňům klesly dluhy. Podle deníku E15 dluží vězni a propuštění lidí státu o polovinu méně než před osmi lety – tedy zhruba 230 milionů. Zadlužení vězňů, které se týká až 90 procent z nich, dál zůstává závažným problémem. Dluhy jsou totiž jedním z nejčastějších důvodů recidivy. Jde hlavně o pohledávky za pobyt ve vězení, výdaje na zdravotní péči nebo za škody. Problém mají vězni taky s exekucemi – průměrně jich má zadlužený vězeň 14.

Deník N

Střídmé a pravidelné popíjení s sebou nese mnohem víc rizik než možných přínosů. Píše o tom Deník N. Alkohol třeba rapidně zvyšuje riziko cirhózy jater. A i malé dávky alkoholu zvyšují riziko rakoviny. Pravidelný alkohol v malých dávkách tedy odborníci nedoporučují. Ani přímá spojitost mezi dvěma deci vína každý večer a snížením cévních a srdečních chorob nebyla prokázaná. Popíjení nepodporují ani dietologové. Alkohol je totiž energeticky náročný.

Lidé si dodatečně zvyšují rychlost elektrokol. ‚Dělá to z nich nebezpečná vozidla,‘ říká odborník

Číst článek

Právo

Chodce varují před nehodou obrysy obětí a pomníčky. Jak uvádí deník Právo, jde o kampaň České asociace pojišťoven Nepozornost zabijí. Má upozornit na nebezpečí při používání mobilních telefonů. Na místech je i „hashtag 113", který symbolizuje stejný počet zabitých chodců při dopravních nehodách za loňský rok. Vloni se asociace zaměřila na volání při řízení. S kampaní se můžou lidé setkat kromě Prahy také v Brně, Plzni, Hradci Králové, Liberci, Olomouci a v Ostravě.

Mf Dnes

Vyšetřování brněnské konkurzní mafie brzdilo obchodování s policejními materiály. Mf Dnes uvádí, že se je jeden advokát pokusil prodat za desítky milionů přímo vyšetřovaným insolvenčním správcům. Za částku 10 milionů korun jim nabízel informace a spis a za další částku 10 milionů korun nabízel zastavení trestního řízení. Akci vyšetřovatelé spustili před dvěma roky, teď vyšetřování pokračuje.

Monika Vosáhlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme