Mrtvola starosty ležela v lese, policie má podezřelé

Tělo pohřešovaného bavorského starosty Ericha Kundera objevila včera policie u obce Plesná na Chebsku. Německý starosta se stal obětí loupežné vraždy a pachatelé jeho mrtvolu zakopali v lese. Dva ze tří podezřelých Čechů zatkli detektivové v úterý, třetí je kvůli jinému trestnému činu ve vazbě v Německu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Erich Kunder | Foto: ČTK

Po nezvěstném starostovi pátrala policie více než tři měsíce. Kundera zmizel 5. března v Německu, ale stopy dovedly kriminalisty až do západních Čech. Jeho bankovní kartou totiž kdosi vybíral v bankomatech mezi Chebem a Plzní. Právě kamery umístěné u bankomatů pomohly policistům vytipovat pachatele. Stříbrný mercedes zavražděného starosty policisté objevili až v Bělorusku.

Starostovo tělo pomohla najít výpověď jednoho z nepřímých účastníků vraždy, potvrdili na mimořádné tiskové konferenci v Praze maskovaní příslušníci Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu.

"I když výsledek pátrání je hlavně pro rodinu starosty tragický, nejistota je u konce," řekl bavorský policejní rada Franz Schimple.

Vše se seběhlo asi takto: starosta se vrací z Čech domů, když ho u Sokolova stopuje česká prostitutka. V bytě, kam s ní odjíždí, už čekají vrahové.

"Po usmrcení byl zabalen do koberce a převezen do lesního prostoru a zde byl zahrabán", popisuje detektiv, který chce zůstat v anonymitě.

Prostitutku a jednoho z pravděpodobných vrahů zatkli kriminalisté v úterý u Sokolova. Druhý vrah je kvůli jinému trestnému činu už ve vazbě v Německu. Všichni obvinění byli už v minulosti odsouzeni za majetkové nebo násilné trestné činy a hrozí jim až výjimečný trest.

Marika Táborská, Martin Hromádka, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme