Tělo čtyřměsíčního kojence bylo v Labi zatížené kameny. Místo označila sama matka

Vyšetřování případu smrti čtyřměsíčního kojence na Mělnicku pokračuje. Podle kriminalistů bylo chlapcovo tělo zatížené v Labi kameny. Policisté ho objevili poté, co jim s pátráním pomohla sama matka. Násilnou smrt a cizí zavinění už policie vyloučila, prověřuje ale mimo jiné nedbalost matky. Ta přitom sama zavolala na tísňovou linku, že se jí chlapec v kočárku ztratil.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté v člunu na Labi mezi mělnickým zámkem a Hořínem pátrali 30. května 2020 po čtyřměsíčním chlapci, který se pohřešuje od večera předchozího dne.

Policisté v člunu na Labi mezi mělnickým zámkem a Hořínem pátrali 30. května 2020 po čtyřměsíčním chlapci, který se pohřešuje od večera předchozího dne. | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

„Poté, co matka označila místo v řece Labi, policisté tělo vytáhli. Bylo zatížené kameny,“ potvrdila serveru iROZHLAS.cz mělnická policejní mluvčí Markéta Johnová. Informaci v pátek přinesl server iDnes.cz

Kojenec z Mělnicka zemřel podle policistů na syndrom náhlého úmrtí. Násilný trestný čin vyloučili

Číst článek

Kojenec nalezený na Mělnicku zemřel podle předběžných výsledků pitvy kvůli syndromu náhlého úmrtí.

Dítě při něm přestane náhle dýchat, a pokud není zahájena resuscitace, dochází k úmrtí. Příčina syndromu není dosud úplně objasněna.

Matka pak podle policie mohla tělo hodit do vody. „Samozřejmě předpokládáme, že dítě mohla do vody hodit matka, ale stále probíhají úkony trestního řízení a je to jedna ze skutečností, kterou ověřujeme,“ uvedl již dříve náměstek krajského policejního ředitele Jan Krejčí.

Podle něj je možné, že žena po úmrtí dítěte zmatkovala a nevěděla si rady. Vyšetřování ale ještě není uzavřeno. „Zjišťujeme, zda nedošlo k jinému protiprávnímu jednání. Například nedbalostního charakteru ze strany matky,“ uvedla Johnová.

„Čekáme na písemné vyhotovení závěrů soudní pitvy. Zveřejněné výsledky, na co kojenec zemřel, byly pouze předběžné výsledky soudní pitvy. A čekáme i na další znalecká zkoumání,“ dodala policejní mluvčí. V případu nebyl dosud nikdo obviněn.

Role sociálních pracovníků

Případné pochybení mělnických sociálních pracovníků prověřil krajský úřad. Podle něj ale nechybovali.

Smrt kojence na Mělnicku by mohla souviset s nedbalostí, uvedla policie

Číst článek

Mělnický Orgán sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) 11. května zajišťoval péči i bydlení pro matku s dítětem.

„Celou dobu byla matka s OSPOD spolupracující, dítě bylo shledáno zcela v pořádku. Matce bylo poskytnuto kompletní sociální poradenství a bylo jí ze strany OSPOD nabídnuto ubytování v azylovém domě,“ uvedla mluvčí mělnického úřadu Barbora Walterová.

Dítě bylo podle ní na základě dalších získaných informací převezeno pracovníky OSPOD Mělník a předáno do péče širší rodiny 13. května.

„Dítě bylo na rodinu i prostředí od narození zvyklé. O dalším výkonu sociálně-právní ochrany a postupu OSPOD Mělník byl vyrozuměn místně příslušný OSPOD podle místa trvalého pobytu dítěte, který převzal další výkon sociálně-právní ochrany dítěte,“ dodala mluvčí.

Mrtvého čtyřměsíčního kojence nalezli policisté v sobotu u Hořína, podle Krejčího bylo mrtvé již několik dní. Matka kojence se v pátek obrátila na policii, že se jí syn ztratil s kočárkem v zámeckém parku. Policie, hasiči i dobrovolníci spustili rozsáhlé pátrání, zapojily se desítky lidí, pomáhal i vrtulník a dron. Tělo dítěte se našlo v sobotu odpoledne.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme