Mrzí mě, že Klaus nepochopil žert, říká moderátor, který prezidenta napálil

Moderátor slovenského rádia Expres Andrej Wallner, který zatelefonoval Václavu Klausovi a vydával se za slovenského prezidenta Ivana Gašparoviče, lituje toho, že rozhovor unikl na veřejnost. Redakce podle jeho slov neměla v úmyslu nahrávku rozhovoru, který nyní koluje na internetu, zveřejnit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Václav Klaus zanedlouho oslaví 70. narozeniny | Foto: Tomáš Novák

Andreji Wallnerovi se podařilo přes prezidentskou kancelář dovolat Václavu Klausovi s tím, že mu telefonuje slovenský kolega Ivan Gašparovič a chce se zeptat, jak to myslel s tou emigrací, pokud volba českého prezidenta nedopadne podle jeho představ. Slovensko mu prý rádo poskytne azyl.

Když nakonec moderátor odkryl svoji identitu, Václav Klaus rozhovor ukončil se slovy, že by se měl stydět. Radiožurnálu dnes Wallner řekl, že ho celá situace mrzí:

Přehrát

00:00 / 00:00

Příhodu kolem fiktivního rozhovoru Ivana Gašparoviče s Václavem Klausem přiblížil zpravodaj ČRo na Slovensku Vojtech Berger. Pak jsme mluvili s moderátorem Andrejem Wallnerem

„Já plně lituji a jsem smutný z toho, že to nevyšlo… Že by se nad tím pousmál a vzal to jako vtip,“ konstatoval moderátor slovenského rádia Expres. Mrzí ho také to, že se nahrávka dostala na veřejnost:

„Neměli jsme v plánu to zveřejnit. Jelikož to nebyl ten správný typ příspěvku, neměli jsme zájem s ním jakkoli nakládat. O to víc mě to mrzí a lituji, že se ta nahrávka rozšířila.“

„Chtěl jsem jen poukázat na to, že by nejvyšší představitelé měli být dostatečně chránění, měli bychom si jich vážit. A jednoduše, když to nevyjde, tak to zkrátka nemá jít ven,“ řekl o svém rozhovoru s Klausem slovenský moderátor.

Veronika Sedláčková, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme