Ministerstvo nepodpoří srpnové Moto GP v Brně. Organizátor nesplnil podmínky dotace

Česká televize informovala, že ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy letos nebude dotovat mistrovství světa silničních motocyklů Moto GP, které se má uskutečnit v srpnu v Brně. Organizátor údajně nesplnil podmínky dotace.

Praha/Brno (Aktualizováno: 10:33 3. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Masarykův okruh z Mezinárodní vesmírné stanice | Zdroj: ČTK

Organizátoři ze Spolku pro Moto GP Brno neuspěli kvůli zpřísnění dotačních podmínek u programů ministerstva školství, uvedla ČT. Žadatel o dotaci musí existovat minimálně pět let, a to spolek zastoupený městem Brnem a Jihomoravským krajem, který vznikl v říjnu 2015, nesplňuje. 

Organizátoři Grand Prix v Brně zažalovali ministerstvo školství. Nesouhlasí s výší dotace, kterou dostali

Číst článek

Organizátoři podali na ministerstvo žalobu kvůli loňské dotaci, tehdy spolek žádal 100 milionů, ale nakonec získal 39 milionů. Ministerstvo si za svým loňským hodnocením žádosti stojí. 

Spolek žádá o takto velkou částku již poněkolikáté. Nejdražší na pořádání závodů je poplatek španělského promotéra, který se musí zaplatit, aby se závod vůbec mohl jet. Jeho výše je 110 milionů korun. Výnos ze vstupenek je okolo 60 a 70 milionů korun.

Na závod přispívá i město Brno nebo Jihomoravský kraj, tradičně je však závod ztrátový, loňsky skončil ve ztrátě 30 milionů, dluh doplácelo město a kraj.

Pro letošní závod stále zůstávají ve hře peníze od ministerstva pro místní rozvoj. To chce podle primátorky Brna Markéty Vaňkové (ODS) na organizaci dát 65 milionů. Převod peněz však ještě musí schválit vláda. 

jak, tip Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme