V domově seniorů v Mšenu hořelo. Jedna žena zemřela, ošetřovatelka skončila v nemocnici

V domově pro seniory v Mšenu na Mělnicku vypukl ve čtvrtek brzy ráno požár. Jedna žena zemřela, čtyři lidé byli zraněni. Na twitteru o tom informovali policisté a středočeští záchranáři. Požár je již pod kontrolou. Hasiči vyloučili cizí zavinění.

Aktualizováno Mšeno (Aktualizováno: 11:48 13. 8. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči měli požár hlášený před pátou hodinou ranní, na místě zasahovalo osm jednotek. Středočechům vypomáhali také kolegové z Libereckého kraje. Hořelo v nejvyšším, čtvrtém patře budovy. Požár, který zcela zasáhl jeden z pokojů, je již uhašen.

„Zásah byl velmi náročný nejen na taktiku, ale i na fyzickou zdatnost příslušníků, jak to u požárů tohoto typu bývá,“ popsal pro Radiožurnál mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Jedna žena zemřela, čtyři další lidé byli zraněni, a to včetně ošetřovatelky tamního domova, kterou záchranáři převezli do mělnické nemocnice. „Jedna osoba byla převezena do mělnické nemocnice k dalšímu ošetření a tři osoby byly ošetřeny na místě,“ uvedli na twitteru policisté.

Evakuováno bylo podle Gabriela 74 klientů domova. Přibližně 18 lidem bude potřeba zajistit nouzové ubytování, dodal.

„Aktuálně proběhl převoz klientů ze zasaženého patra do nemocnic Mladá Boleslav, Mnichovi Hradiště a Mělník. Na místo dojíždějí příbuzní ostatních seniorů a pokud je to možné, berou si je dočasně domů,“ uvedli středočeští hasiči na twitteru. 

Na místo dorazili i členové týmu posttraumatické péče. Příčinu vzniku požáru na místě zjišťuje vyšetřovatel. „Příčina a výše škody je v šetření skupiny vyšetřovatelů ve spolupráci s policií,“ doplnil Gabriel. Hasiči později vyloučili jako příčinu cizí zavinění. Příčinou je nedbalost nebo technická závada.

Kvůli požáru jsou problémy také v dopravě. „Kvůli zásahu IZS ve Mšeně je do odvolání bez obsluhy zastávka Mšeno, škola,“ informovala na twitteru Pražská integrovaná doprava.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD již uvedla, že řeší následnou pomoc, kterou nabízí mimořádná dotace od jejího resortu.

Provozovatelem tamního domova pro seniory je město Mšeno. Sídlí v moderní budově postavené v roce 2003. Celková kapacita je podle webových stránek 83 lůžek.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme