Chorvatsko 0:0 Brazílie

Ministerstvo podá trestní oznámení kvůli falešným maturitním testům, objevily se na sociálních sítích

Ministerstvo školství podá trestní oznámení kvůli prodeji údajně ověřených testů státních maturit, které se objevily na sociálních sítích. Jde podle něj o podvod. Před falešnými testy varoval ve čtvrtek úřad na twitteru. Didaktické testy státních maturit se budou konat příští týden. K maturitám se podle statistik Cermatu přihlásilo letos 79 972 lidí, z toho 68 036 jich půjde ke zkouškám poprvé.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MŠMT označilo testy šířící se na sociálních sítích za podvod. (Ilustrační foto) | Foto: Alberto G. (Flickr.com) | Zdroj: CC BY 2.0

„Vzhledem k blížícímu se termínu státních maturitních zkoušek byl na sociálních sítích zahájen přeprodej „ověřených“ didaktických testů. Jedná se však o podvod! Ministerstvo podává trestní oznámení,“ uvedl úřad.

Jarní termín maturit se letos kvůli pandemii koronaviru posunul. Státní maturity, které se standardně skládají z didaktických testů, písemných a ústních zkoušek, měly být v dubnu a na začátku května.

Písemné zkoušky se letos zrušily. Testy budou 1. až 3. června. Maturanti je budou dělat z češtiny, matematiky, angličtiny, němčiny, ruštiny, španělštiny nebo francouzštiny. Čeština je povinná pro všechny. Druhý povinný předmět si maturanti mohou vybrat mezi matematikou a cizím jazykem. Kolem tří čtvrtin jich volí angličtinu. Z matematiky mohou zájemci skládat navíc nepovinný obtížnější test, ke kterému některé vysoké školy přihlížejí při přijímání ke studiu.

Ústní zkoušky, které běžně začínají kolem poloviny května a mohou trvat do poloviny června, budou spolu se zkouškami na úrovni škol od 10. června a potrvají de facto do konce školního roku. O konkrétních termínech těchto zkoušek rozhodnou jednotliví ředitelé škol.

⚠️ Varováni! Vzhledem k blížícímu se termínu státních maturitních zkoušek byl na sociálních sítích zahájen přeprodej “ověřených” didaktických testů. Jedná se však o podvod! Ministerstvo podává trestní oznámení.
#cermat

11:06 – 29. 05. 2020

7 35

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme