MŠMT prověří obtížnost maturitních testů z matematiky

Náročnost maturitního testu z matematiky ve vyšší úrovni prověří komise ministerstva školství. Maturanti, kteří letos zvolili obtížnější verzi zkoušky, si totiž hned po dopsání testu stěžovali na to, že byl těžší než loňský.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Matematika. Ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Maturanti si na test stěžují v internetové petici, pod kterou se podepsalo už přes tisíc lidí, převážně studentů. Podle nich byla zkouška mnohem obtížnější než loni.

Pokud se toto prokáže, ministerstvo slibuje, že letošní maturanti nebudou poškozeni a výsledky jim úřad přepočítá.

„Počet příkladů byl stejný, ale když jsem si zkoušel loňské testy, tak z obou jsem měl jednou 95 procent a jednou 99 procent s tím, že jsem měl test hotový za hodinu a čtvrt. Letos jsem během dvou hodin test nestihl, úlohy byly mnohem obtížnější a zdlouhavější,“ řekl Radiožurnálu jeden z maturantů Štěpán Sršeň z Gymnázia Český Krumlov.

Přehrát

00:00 / 00:00

O údajně těžších maturitách z matematiky mluvila na Radiožurnálu Klára Bílá

Letošní test kritizují i učitelé matematiky. „Já jsem ty testy porovnávala a myslím si, že dvě hodiny na letošní test byly i pro mě tak akorát. Loňský test jsem zvládla za poloviční dobu, možná i za menší než poloviční,“ uvádí Jana Racková z pražského Gymnázia Jiřího Gutha Jarkovského.

„Letos to byly úlohy, které byly vedené ani ne tak na znalosti, spíše na logické uvažování studentů. To vůbec není chyba, ale na dvě hodiny toho bylo moc,“ dodává Racková.

Obtížnější verzi zkoušky si letos zvolilo přes 1700 maturantů.

Klára Bílá, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme