MŠMT zveřejnilo kompletní znění didaktických maturitních testů

Ministerská organizace CERMAT, která stojí za přípravou státních maturit, zveřejnila kompletní znění didaktických testů na webových stránkách novamaturita.cz. K dispozici je i správné řešení ke každé úloze. Úlohy z některých předmětů unikly na internet hned po zkouškách a setkaly se s kritikou odborníků a studentů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Zelený | Foto: Alžběta Švarcová

Ředitel CERMATu Pavel Zelený oznámil, kolik bylo podáno odvolání proti výsledkům: „Jsme zhruba na devíti stech podáních proti výsledkům didaktických testů a zhruba na pěti, šesti stech podáních proti výsledkům písemných prací a ústních zkoušek.“

Veškerá podání proti didaktickým testům jsou podle CERMATu neúspěšná, ale rozhodnutí je na ministerstvu. U písemných prací pak prý přezkum kvalifikoval pochybení v jednotkách případů a kraj dostal návrh, aby rozhodl o změně hodnocení.

„Ve čtyřech případech z dvou a půl tisíce úloh jsme kvalifikovali, že se jedná o vadnou úlohu a byl proveden nápravný prostředek,“ upřesnil Zelený.

Nejvíce odvolání si stěžovala na nejednoznačné úlohy. „Odhaduju ve 30, 40 procentech případů. To je skutečně irelevantní, protože to vlastní odvolání nebo žádost o přezkum musí jít proti výsledkům. Pokud je žádost zdůvodněna tím, že úlohy byly nejednoznačné, pak já můžu stoprocentně říct, že všechny použité úlohy jsou po zpětné validaci, kterou jsme udělali v průběhu posledních tří neděl u každého testu, správné,“ ohradil se Zelený.

Lucie Maňourová, Klára Bílá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme