Ve Mstěticích u Prahy vykolejily vagony. Poškodily auto a drážní domek, dva lidé jsou zranění

Ve Mstěticích u Prahy v pátek ráno vykolejily vagony poblíž železničního přejezdu. Poškodily osobní auto a drážní domek. Dva lidé jsou zranění, řidič osobního vozu lehce, po ošetření na místě byl převezen do Nemocnice na Bulovce, pracovník dráhy byl ošetřen na místě. Řekli to mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel a mluvčí středočeské záchranky Petr Mach.

Mstětice (u Prahy) (Aktualizováno: 16:04 14. 8. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve Mstěticích u Prahy dnes ráno vykolejily vagony poblíž železničního přejezdu. Poškodily osobní auto a drážní domek | Foto: HZS Středočeského kraje | Zdroj: Koláž iROZHLAS

Vagony vyjely po 9.00 a projely přes železniční přejezd zabezpečený světelnou signalizací a závorami, zařízení ale při průjezdu vagonů nesignalizovalo blížící se železniční vozy. Ty po střetu s projíždějícím automobilem vykolejily. „Drážní inspekce zahájila šetření mimořádné události,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Generální inspektor Jan Kučera na tiskové konferenci po zasedání bezpečnostní komise doplnil, že zabezpečovací zařízení nebylo uvedené v činnost, protože se ovládá ručně z nádraží jen při nahlášeném provozu na vlečce a obsluha neměla informaci, že by z vlečky měl jet nějaký vlak. Příčinu jízdy vagonů inspekce vyšetřuje, podle Kučery byly na vlečce už od úterý.

Kučera doplnil, že řidič osobního vozidla měl povinnost se v případě neblikajícího světla na přejezdu přesvědčit, že nic nejede. Tak zareagoval řidič kamionu, který i přes snížený výhled vagony zaregistroval a včas z přejezdu vycouval.

Na místě pracují drážní hasiči. Vykolejené vagony vyprošťují pomocí speciální techniky. Na místě jsou tři vozidla včetně vyprošťovacího automobilu.

Provoz mezi stanicemi Praha Horní Počernice – Čelákovice je přerušený. Cestující do zastávky Zeleneč a z ní mohou využít linku 353 pražské hromadné dopravy. Mstětice jsou částí obce Zeleneč.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme