Zámeček Dvojhradí ve Mstišově vstal z popela. Dva roky po požáru opět stojí

Dostavba vyhořelého loveckého zámečku ve Mstišově na Teplicku je u konce. Teď řemeslníci pracují uvnitř patrového objektu, ve kterém fungovala výletní restaurace a svatební salonek. Majitelé by chtěli provoz po dvou letech obnovit v létě.

Mstišov (Teplicko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dostavba vyhořelého loveckého zámečku ve Mstišově na Teplicku je u konce | Foto: Jana Vitásková | Zdroj: Český rozhlas

Podle majitelky zámečku Dvojhradí, Aleny Novákové, přišla oprava po požáru na zhruba sedm milionů korun. Většinu zaplatila z pojistky, ale přispěli i dárci a instituce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobné informace shrnula v reportáži Jana Vitásková

„Od krajského úřadu v Ústí nad Labem 200 tisíc korun, od ministerstva kultury 350 tisíc korun. Na účet přišlo od lidí asi necelých 100 tisíc korun,“ upřesňuje Nováková.

Město Dubí, pod jehož správu Mstišov spadá, připravuje obnovu okolní obory. Nejdřív se ale musí vypořádat s vlastníkem, což jsou státní lesy.

„Musíme nejdřív uspořádat majetkové vztahy, protože na lesním pozemku se spousta věcí nesmí dělat,“ říká starosta Petr Pípal z hnutí Severočeši.

Jana Vitásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme