Multimediální budoucnost rozhlasu láká odborníky

Jaká multimédia může nabídnout rozhlas v dnešní době? To je jedna z otázek, kterou si bude pokládat stovka odborníků z České republiky i zahraničí na konferenci Evropské vysílací unie v Praze. Akce se koná dnes a zítra a hostí ji Český rozhlas.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sestava mikrofonů pro mluvené slovo

sestava mikrofonů pro mluvené slovo | Foto: Pavel Šaman

Budoucnost hudby na internetu, další služby posluchačům, nové technologie nebo větší zapojování posluchačů to jsou některá témata, která chtějí účastníci konference prodiskutovat. Multimédia jsou přidanou hodnotou ke klasickému rozhlasovému vysílání, jde o služby nebo produkty, které kombinují zvuk s obrazem, jsou dostupné přes internet, mobilní telefony. Někdy posluchačům nabízejí interakci, tedy možnost zapojit se, projevit názor nebo ovlivnit dění.

Rozšiřování multimédí v rozhlase je podle odborníků budoucnost médií obecně i s ohledem na digitalizaci vysílání. Šéfredaktoři, producenti, webmasteři, tvůrci pořadů budou mít v Praze možnost vyměnit si zkušenosti a inspirovat se pro svou další práci.

A jaká multimédia nabízí Radiožurnál? Stačí zabrousit na internetové stránky a tam jich najdeme celou řadu. Namátkou zmíníme Rádio na přání, které dává uživateli možnost sestavit si vlastní vysílání z toho, co Radiožurnál nabízí v programu. Zajímavé jsou určitě blogy moderátorů nebo podcasty.

Z projektů, které mohli posluchači zaznamenat, nesmíme zapomenout na realityshow Odhalení o životě goril v pražské zoo. To byl opravdu velký multimediální projekt, který zprostředkoval posluchačům a uživatelům internetu život těchto primátů. A podobných projektů se v budoucnu ještě určitě dočkáme.

Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme