Musíme opět získat důvěru voličů, zní z ODS po neúspěchu Sobotky

ODS není příliš nadšena výsledky prezidentských voleb. Kandidát občanských demokratů Přemysl Sobotka získal necelé tři procenta a skončil na předposlední příčce. Strana si prý u voličů musí opět získat důvěru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve volební štábu Přemysla Sobotky | Foto: Petra Benešová

„ODS má svoje problémy. Je to ale strana, která má potenciál se z nich poučit. Když objíždím regiony, pořád věřím, že je to strana, která dokáže tuto situaci zvládnout. Ale tvrdit, že toto není prohra, by bylo falešné, prohra to je,“ komentoval výsledky voleb místopředseda strany Martin Kuba.

Pro ODS je to podle něj signál, že se potvrzuje určitá krize velkých stran. „A ODS má tuto krizi a musí jí svým způsobem řešit,“ řekl Kuba. Dodal ale, že volba prezidenta byla pouze o sympatiích k jednotlivým osobnostem.

Podle Alexandra Vondry je pro ODS velkou výzvou, aby krizi překonala do příštích parlamentních voleb.

„Tak je to prohra kandidáta Občanské demokratické strany. ODS musí usilovat o obnovení důvěry, to je zcela evidentní. A to jsme říkali na podzim po krajských a senátních volbách. A od té doby neuplynulo příliš mnoho vody, ten čas na to do příštích parlamentních voleb určitě je,“ věří bývalý ministr obrany.

Neúspěchem stranického kandidáta je zklamaný také předseda strany a premiér Petr Nečas. Podle něj ho poškodilo také to, že se pravicoví voliči soustředili na podporu Schwarzenberga, který měl prý podporu médií.

Ukazuje se, že mediální podpora nebo nepodpora kandidáta sehrála svoji dominantní roli. Řekl bych, že zatím jako v žádných volbách za posledních 20 let. Ukázalo se také, že voliči se rozhodli koncentrovat hlasy ve prospěch toho kandidáta, který má větší šance postoupit do druhého kola,“ míní Nečas.

Petra Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme