Muž byl zavražděn kvůli životní pojistce

Severomoravští policisté odhalili ojedinělý případ kupčení se smrtí. Ve vazbě skončili dva pachatelé, kteří přemluvili 30letého muže k uzavření několika životních pojistek v jejich prospěch. Za několik měsíců ho pak zavraždili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní akce | Foto: Jan Rosenauer

Tělo zavražděného muže policisté objevili počátkem ledna na Novojičínsku. Zatím nechtějí upřesnit, jakým způsobem zemřel. Krajský státní zástupce Jaroslav Kandráč pouze uvedl, že z počátku vše vypadalo jako nehoda, ale pak se ukázalo, že na této smrti je příliš mnoho podezřelých okolností. Rozběhla se obrovská policejní akce, která skončila zatčením obou pachatelů ve věku 27 a 28 let. Policisté je dopadli v místě jejich bydliště v Ústí nad Orlicí.

Státní zástupce Kandráč řekl, že s takovým hyenismem se ve své praxi ještě nesetkal. Oběť je podle jeho slov podobný typ, jaký využívali obchodníci s lehkými topnými oleji jako tzv. bílé koně. Zavražděný muž uzavřel pojistku na celkovou částku přesahující dvacet milionů korun.

Andrea Čánová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme