Muž se psem, který v Praze na Petříně pokousal dítě, se přihlásil policii. Tvrdí, že zvíře jen venčil
Muž venčící psa, který ve čtvrtek pokousal v Praze na Petříně čtyřleté dítě, se přihlásil policii. Dostavil se na služebnu po odvysílání reportáží v médiích. Tvrdí ale, že není majitelem zvířete. Prý ho jen venčil, uvedl v sobotu na policejním webu mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Dítě po incidentu skončilo v kritickém stavu v nemocnici. Muž, který psa venčil, hned utekl, aniž chlapci poskytl pomoc.
Hledaný muž se podle mluvčího v pátek večer dostavil na policejní služebnu na základě odvysílaných reportáží v médiích.
Čtyřletý chlapec je po útoku psa v kritickém stavu v nemocnici. Majitel i se zvířetem utekl
Číst článek
„Muž nebyl majitelem psa, pouze ho venčil a jeho jednání si nedokáže vysvětlit. Celé události lituje,“ uvedl v sobotu Rybanský.
Mluvčí Radiožurnálu řekl, že muž zatím nebyl z ničeho obviněn.
Policisté událost vyšetřují pro podezření z trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Zatím ale nikoho neobvinili. „I nadále probíhají standardní úkony tohoto řízení, například výslechy svědků, a čekáme na výsledky znaleckých zkoumání,“ doplnil mluvčí policie.
Pes napadl ve čtvrtek kolem poledne chlapce, který byl s matkou na procházce v parku pod petřínskou rozhlednou.
Muž, jenž psa vedl, posléze utekl směrem k restauraci Nebozízek a dál k takzvané Hladové zdi, aniž by vážně zraněnému dítěti pomohl a počkal na policisty.
Dítě skončilo s mnohočetnými poraněními v nemocnici a po operaci bylo v umělém spánku.