Muž, který spadl do cisterny s dusíkem, zemřel

Po čtyřech dnech zemřel v mělnické nemocnici dělník, který v pondělí spadl v neratovické Spolaně do zásobníku dusíku a nadýchal se tohoto nebezpečného plynu. Muži se krátce po pádu zastavilo na čtvrt hodiny srdce, a ani po převozu do nemocnice se už neprobral z bezvědomí. Druhý muž, který se při nehodě také nadýchal dusíku, je už mimo ohrožení života.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záchranka | Foto: Jan Rosenauer

Oba dělníci, kteří pracovali pro externí soukromou firmu, nerespektovali bezpečnostní nařízení a zásobník v rozporu s předpisy otevřeli. "Jeden ze zaměstnanců té externí firmy otevřel zásobník s dusíkem, pochopitelně byl zasažen, přestože tam nebyl v té cisterně žádný tlak, spadl dolů a ten druhý kolega se ho zřejmě snažil zachraňovat a spadl za ním", popsal v pondělí okolnosti nehody mluvčí Spolany Jan Martínek.

Druhý z pracovníků měl větší štěstí než jeho kolega - hasičům se ho podařilo oživit po výrazně kratší době, a jeho život už není ohrožen.

Spolana v reakci na toto neštěstí už v pondělí podle svého mluvčího výrazně zpřísnila dodržování bezpečnostních pravidel ve svém areálu. "To se pochopitelně týká i externích firem a všech lidí, kteří se pohybují na území průmyslového areálu."

Ladislav Pavlík, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme