Muž, který udeřil Sobotku, může jít před soud už v sobotu

Opilý muž, který napadl v Brně na mítinku místopředsedu ČSSD Bohuslava Sobotku, by mohl být potrestán už v sobotu. Za úder pěstí do hlavy bude souzen ve zkráceném řízení. Hrozí mu až pět let vězení.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohuslav Sobotka (ČSSD)

Bohuslav Sobotka (ČSSD) | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

V noci službu konající státní zástupce Jan Sladký vydal policii souhlas se zadržením. V cele tedy může osmačtyřicetiletý útočník zůstat 48 hodin. Do té doby musí státní zástupce rozhodnout o dalším postupu.

Pokud podá návrh na potrestání, musí soudce dotyčného do 24 hodin vyslechnout a nařídit hlavní líčení. Je tedy teoreticky možné, že by jednání soudu mohlo být už v sobotu.

Mluvčí o tom ale pochybuje. Lhůty jsou totiž dost napjaté. Navíc obviněný může proti nařízení hlavního líčení použít opravný prostředek. Pak by musel být nařízen nový termín.

Přerušená kampaň

Informace o zdravotním stavu Bohuslava Sobotky o zůstávají dále nedostupné. Fakultní nemocnice Brno, kam byl po útoku odveze, vydá oficiální zprávu odpoledne. Pravděpodobně ale propustí politika do domácího ošetřování.

ČSSD přerušila po útoku na svého místopředsedu kampaň na jihu Moravy. Obnoví ji možná už zítra. Původně chtěla program zrušit do konce týdne. Na dnešní poledne svolává volební lídry, aby se dohodli na dalším postupu.

Informace o zadrženém policie zatím oficiálně nezveřejnila. Ví se jen, že v době napadení Sobotky byl silně opilý a motivem jeho činu byla nespokojenost s úřady a jejich postojem k jeho stížnostem.

Igor Maňour, Zuzana Kopuletá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme