Pohotově zachránil dívenku v kolejišti. Vlak nás mohl oba stáhnout zpátky, říká muž z Plzně

Šestiletou holčičku, kterou v Plzni v sobotu málem přejelo pendolino, zachránil 29letý Plzeňan. Jmenuje se Petr Ježek a ve chvíli, kdy k nešťastné události došlo, se chystal odjet na výlet do Mariánských Lázní. Dívenka přebíhala kolejiště se svým 17letým bratrem. Jemu se to podařilo, ji ale vlak zachytil. Petr Ježek naštěstí zareagoval bleskově.

Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Ježek, který z kolejiště zachránil dívenku. | Foto: Jana Kosová | Zdroj: Český rozhlas

„Dívenka s chlapcem přecházeli přes kolejiště a chlapec telefonoval. V ten samý moment přijíždělo pendolino - ani kluk, ani dívenka nevěděli, že vlak přijíždí, protože pendolino přijíždí potichu. Cestující na ně křičeli, ať zastaví, kluk ale nereagoval, protože při telefonátu neslyšel. Holčička reagovala tím, že zastavila přímo v kolejišti,“ popsal pro Český rozhlas Plzeň událost Ježek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Ježek pro Český rozhlas Plzeň popisuje, jak zachránil dívenku před přijíždějícím vlakem

Dívenka se vzápětí rozhodla skočit na perón a těsně poté ji schůdky pendolina trefily do nohy.

„V tu chvíli ji to obrátilo vzhůru nohama a spadla zpátky na hranu perónu,“ vysvětluje Ježek, který po dívce okamžitě sáhl a za mikinu ji vytáhl zpátky na perón. Je si jistý, že kdyby tak neudělal, vlak by dítě stáhl pod sebe a usmrtil.

Reakce okolních lidí podle něj byly různé. Bratr byl v šoku a nedokázal nic dělat, někteří hystericky křičeli, jiní se otočili zády a šli pryč. Dívenka díky zásahu pana Ježka skončila s pohmožděnou nohou a odřeninami, ale bez dalších větších zranění.

Šestiletou dívku při přebíhání kolejí zachytil vlak, život jí zachránil náhodný svědek

Číst článek

To, že zachránil někomu život, si Petr Ježek ještě pořád plně neuvědomuje. „Jak o tom člověk víc přemýšlí, taky si uvědomuje, že mohl obětovat svůj vlastní život, protože vlak nás mohl oba stáhnout zpátky. Ale nevím, moc nad tím nepřemýšlím.“

Podle policie došlo ze strany dětí k neúmyslnému jednání a není důvod zahajovat jakékoliv trestní řízení. Obě děti byly na místě policisty poučeny. Dívenku odvezla záchranná služba do fakultní nemocnice na pozorování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme