Muž na lince 158 urážel policii. Plzeňští kriminalisté ho rychle zadrželi

Plzeňští kriminalisté vypátrali a zadrželi 41letého muže, který v sobotu odpoledne zavolal na linku tísňového volání 158 a vulgárně vyhrožoval likvidací policistů a urážel je. Při zadržení neměl u sebe žádnou zbraň, není ani držitelem zbrojního průkazu.

Plzeň Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto)

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Policistům se podařilo volajícího muže určit a po několika hodinách v jedné z plzeňských ulic zadržet,“ uvedla krajská policejní mluvčí Hana Kroftová.

V současné době probíhají úkony trestního řízení a případ prověřují kriminalisté pro podezření ze spáchání přečinu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu. Muži hrozí až tři roky vězení, zatím není ve vazbě.

Krajský soud v Plzni poslal koncem října na čtyři roky do vězení muže, který předloni v Plzni anonymně nahlásil na tísňovou linku, že v budově krajského soudu je bomba. Navíc musí soudu zaplatit téměř 112 tisíc korun za vzniklé škody. Zavolal na linku 112 a anonymně nahlásil, že v budově soudu v 11:00 vybuchne bomba.

Policie soud evakuovala a prohledala, žádný výbušný systém ale nenašla. V době, kdy měla na soudu údajně vybuchnout bomba, se tam konal odvolací soud mužovy tehdejší přítelkyně. Muž se u soudu zpovídal z šíření poplašné zprávy, za což mu hrozilo až pětileté vězení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme