Muž na Uherskohradišťsku bodl nožem policistu, hrozí mu až šestileté vězení

Devětapadesátiletý muž zaútočil v Hluku na Uherskohradišťsku nožem na policistu a bodnul jej do hrudníku. Čepel se naštěstí nedostala přes ochrannou balistickou vestu, sdělila mluvčí uherskohradišťské policie Milena Šabatová. Útočník skončil v kroměřížské psychiatrické nemocnici. Je podezřelý z porušování domovní svobody, nebezpečného vyhrožování a násilí proti úřední osobě, hrozí mu až šestileté vězení.

Uherské Hradiště Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Ve středu po desáté hodině večer jsme na tísňové lince přijali oznámení od majitele rodinného domu v Hluku, že mu někdo chodí po půdě, rozbíjí tam věci a křičí. Na místo vyjely takzvané prvosledové hlídky, aby událost prověřily. V domě oznamovatele se skutečně nacházel cizí devětapadesátiletý muž, který odmítal půdní prostory opustit," uvedla mluvčí.

Potřebujeme přísnější regulaci, tvrdí po masakru v Las Vegas vlivná zbrojařská lobby

Číst článek

Muž vytáhnul žebřík nahoru, aby se k němu nikdo nedostal. "Navíc všem vulgárně nadával a vyhrožoval, že zabije je i sebe, pokud se k němu přiblíží. Z půdy vyhazoval nejrůznější věci, například demižony a dřevěné desky," uvedla Šabatová.

S mužem komunikoval i policejní vyjednavač, jednomu z policistů se podařilo vylézt na půdu. "Tam na něj muž zaútočil nejprve dřevěnou tyčí a poté i nožem. Tím policistu bodl do hrudníku," řekla mluvčí.

Policisté muže zpacifikovali, poté absolvoval lékařské vyšetření a byl převezen do psychiatrické nemocnice.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme