Muž na Uherskohradišťsku bodl nožem policistu, hrozí mu až šestileté vězení

Devětapadesátiletý muž zaútočil v Hluku na Uherskohradišťsku nožem na policistu a bodnul jej do hrudníku. Čepel se naštěstí nedostala přes ochrannou balistickou vestu, sdělila mluvčí uherskohradišťské policie Milena Šabatová. Útočník skončil v kroměřížské psychiatrické nemocnici. Je podezřelý z porušování domovní svobody, nebezpečného vyhrožování a násilí proti úřední osobě, hrozí mu až šestileté vězení.

Uherské Hradiště Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Ve středu po desáté hodině večer jsme na tísňové lince přijali oznámení od majitele rodinného domu v Hluku, že mu někdo chodí po půdě, rozbíjí tam věci a křičí. Na místo vyjely takzvané prvosledové hlídky, aby událost prověřily. V domě oznamovatele se skutečně nacházel cizí devětapadesátiletý muž, který odmítal půdní prostory opustit," uvedla mluvčí.

Potřebujeme přísnější regulaci, tvrdí po masakru v Las Vegas vlivná zbrojařská lobby

Číst článek

Muž vytáhnul žebřík nahoru, aby se k němu nikdo nedostal. "Navíc všem vulgárně nadával a vyhrožoval, že zabije je i sebe, pokud se k němu přiblíží. Z půdy vyhazoval nejrůznější věci, například demižony a dřevěné desky," uvedla Šabatová.

S mužem komunikoval i policejní vyjednavač, jednomu z policistů se podařilo vylézt na půdu. "Tam na něj muž zaútočil nejprve dřevěnou tyčí a poté i nožem. Tím policistu bodl do hrudníku," řekla mluvčí.

Policisté muže zpacifikovali, poté absolvoval lékařské vyšetření a byl převezen do psychiatrické nemocnice.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme