Muž přežil srážku s vlakem

Velké štěstí měl třiapadesátiletý muž, kterého ráno v Praze na Skalce v místě zvaném Mitaska porazil vlak. Srážku se soupravou přežil. V ranní dopravní špičce pak na frekventované trati z Prahy na Benešov a České Budějovice nejezdily vlaky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlak vyjíždí ze stanice | Foto: Jan Rosenauer

Nehoda se stala krátce před půl osmou ráno na dvoukolejné trati mezi Vršovicemi a Hostivaří. "Doprava byla na půl hodiny zcela přerušena, poté vlaky jezdily po jedné z kolejí," uvedl mluvčí Českých dra Petr Šťáhlavský.

Třiapadesátiletý Ukrajinec přecházel trať mimo povolený přechod. Osobní vlak ho odhodil mimo kolejiště. Podle mluvčího záchranné služby Marka Uhlíře vyváznul se středně těžkým poraněním zad, zlomenou lopatkou a tržnými ranami v obličeji.

Záchranáři zraněného po ošetření odvezli na chirurgické oddělení vinohradské nemocnice. Podle mluvčího záchranky může mluvit o velkém štěstí. "Případy chodců, kteří se střetnou s vlakovou soupravou a vyváznou živí, jsou spíše raritou," poznamenal Uhlíř.

Petr Doležel, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme