Muž se chtěl upálit na benzince, sáhl však po naftě

Pokusy lidí o upálení v poslední době neberou konce. V pátek chtěl odejít ze světa tímto drastickým způsobem opilý muž v Boskovicích. Pokus však mohl mít velké následky, protože se k činu odhodlal na tamní čerpací stanici. Naštěstí si spletl stojany a místo benzinem se polil naftou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oheň | Foto: HOŘÁNEK A BRATR ATELIER PRAHA

Silně opilý muž přijel k boskovické pumpě odpoledne, polil se naftou a pokusil se zapálit. "Naštěstí mu to nešlo. Kdyby si ale nespletl naftu s benzinem, událost by pro něj měla velmi tragické následky," řekla ředitelka zdravotní záchranné služby Ilona Rybářová. Nafta se totiž při kontaktu s ohněm vznítí mnohem pomaleji než velmi hořlavý benzin.

Rybářová zdůraznila, že muž neutrpěl žádné zranění. Se životem chtěl skončit zřejmě kvůli tomu, že se s ním rozchází manželka. "Jednalo se o takovou akutní psychickou krizi, takže vzhledem k depresi byl převezen do psychiatrické léčebny," popsala rozpoložení muže. Podle Rybářové je také pravděpodobné, že se nechal k činu inspirovat jinými sebevraždami upálením, které se v Česku v uplynulých dnech odehrály.

Naposledy se upálil v úterý dvaačtyřicetiletý Pavel Janíček ve Velké Chyšce na Pelhřimovsku. Psychicky labilní a několikrát trestaný muž se zřejmě upálil proto, že se bál nastoupit do vězení. Od počátku března je to už šestý člověk, který zvolil tento způsob sebevraždy.

Ivan Holas, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme