Muž se zbraní zajal děvčátko jako rukojmí

Jedenáctiletou dívku držel jako rukojmí několik hodin v pražských Kobylisích zřejmě psychicky narušený muž. Vyhrožoval, že použije zbraň, kterou měl u sebe. K incidentu došlo v panelovém domě ve Střelničné ulici v Praze 8, nedaleko stanice metra Ládví. Zásahové jednotce policie se ale podařilo dívku osvobodit, poté zatkla i ozbrojeného dvaačtyřicetiletého muže. V bytě bydlela dívka s rodiči, muž u nich byl v podnájmu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Auto Policie ČR

Auto Policie ČR | Foto: www.mvcr.cz

Policejní mluvčí Andrea Zoulová popsala Radiožurnálu, jak policie dívku osvobodila: "Pražská zásahová jednotka provedla po několikahodinovém vyjednávání zákrok a nebezpečného pachatele zneškodnila, aniž by rukojmí jakkoli ohrozila na životě. Muž utrpěl při zákroku lehké zranění, se kterým skončil na ošetření v nemocnici na Bulovce."

Podle mluvčí Zoulové teď budou následovat další kroky: "V nejbližších hodinách si muž vyslechne obvinění z trestného činu omezování osobní svobody a trestného činu vydírání. S největší pravděpodobností bude podán návrh na uvalení vazby."

Mluvčí Zoulová ještě dodala: "Co se týče psychické péče, byla poskytnuta celé rodině bezprostředně po zákroku." Rodina je teď spolu, ze zajetí dívenka vyvázla bez fyzického zranění.

Proč se tento muž uchýlil k vyděračské akci zatím není známo, ví se jen, že se v minulosti léčil na psychiatrii.

Jana Zemanová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme