Muž sražený v centru Brna zemřel

Tragicky skončila včerejší kolize policejního vozu s chodcem v Brně. Šedesátiletý muž na následky těžkých zranění několik hodin po nehodě zemřel. Mladý policista, který seděl za volantem služební Fabie, se psychicky zhroutil. Příčiny nehody se stále vyšetřují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní automobily | Foto: Jan Rosenauer

Policejní auto jelo kolem půl páté odpoledne po Palackého ulici směrem do centra města. Hlídka směřovala na místo, kde se mělo odehrát loupežné přepadení, říká brněnský policejní mluvčí Zdeněk Lubas. "U křižovatky ulic Palackého-Boženy Němcové došlo ke střetu s chodcem, který utrpěl velice vážná zranění, kterým v noční době v nemocnici podlehl."

Služební vůz neměl zapnuté majáky a jel 40kilometrovou rychlostí. Vyplývá to z údajů z přístroje, který sleduje pohyb policejních aut ve městě. "Zjišťujeme, zda k té srážce došlo přímo na přechodu nebo mimo přechod, to se musí objasnit."

Kdo přesně nehodu zavinil, podle Zdeňka Lubase zatím není jasné. Konečný verdikt by mě vyšetřovatel na základě znaleckých posudků říci do měsíce. "Že tady je případné podezření na policistu, že mohl způsobit těžkou újmu na zdraví s následkem smrti, to tady také je. To jsou dedukce, vychází se z toho pro další šetření. Ale musí se to podložit správně."

Markéta Kaclová, Michal Záboj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme