Muž z Olomoucka obviněný z prodeje smrtící vodky je ve vazbě

Olomoucká policie obvinila čtyřicetiletého muže z ohrožování zdraví kvůli prodeji jedovatého alkoholu. Ve své provozovně nabízel vodku s vysokým obsahem metanolu. Po její konzumaci zemřeli dva lidé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alkoholová láhev | Foto: Fotobanka Stock.xchng

„Včera v odpoledních hodinách byl čtyřicetiletý muž z Olomoucka obviněn ze zločinu ohrožování závadnými potravinami a jinými předměty," potvrdila policejní mluvčí Marta Vlachová.

„Je mu kladeno za vinu, že prodával ve své prodejně v Olomouci alkohol, který obsahoval toxicky významné množství metanolu," dodala. Podnikatel je ve vazbě a hrozí mu až deset let vězení. Prodavačku z obchodu policisté stíhají na svobodě.

V České republice je v metanolové kauze trestně stíháno už 61 lidí, z toho pět v Olomouckém kraji. 29 lidí je ve vazbě.

V poslední době olomoucká nemocnice přijala několik lidí s otravou metanolem. Všichni alkohol zakoupili v prodejně smíšeného zboží v Nedvědově ulici.

V Olomouckém kraji na otravu jedovatým metylalkoholem zemřelo už šest lidí, dalších šest skončilo v nemocnici. Dohromady už má metanolová aféra 35 obětí.

Blanka Mazalová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme