Muž z Pelhřimovska prodával falešné vstupenky na MS v hokeji i fotbalové Euro. Škoda je 2,28 milionu

Obviněný muž z Pelhřimovska prodával podle policie kromě falešných vstupenek na hokejové mistrovství světa, které se konalo v Praze, také vstupenky na mistrovství Evropy ve fotbale, které bude v Německu. Způsobil škodu 2,28 milionu korun, podle kriminalistů podvedl 30 lidí. Muž je od 15. května obviněný, k činu se doznal. Informovala o tom krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Pelhřimov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vstupenky na zápasy Eura se dají sehnat přímo od Francouzů. Někteří na stadiony nechtějí

Další falešné vstupenky ještě podle policie mohou být v oběhu. (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

„Již ve fázi prověřování případu měli kriminalisté důvodné podezření, že muž nabízel k prodeji nejen vstupenky na hokejové mistrovství světa, ale také vstupenky na mistrovství Evropy ve fotbale 2024, které se hraje v Německu. Vstupenky ale nikdy neměl k dispozici. Podvedení lidé, kteří projevili zájem o koupi vstupenek na fotbalové Euro, poslali podvodníkovi na účet peníze, a vstupenek se většinou nikdy nedočkali,“ uvedla Čírtková.

V polovině května policie informovala, že zatím zadokumentovala to, že muž prodal falešné vstupenky za téměř 600 000 korun. Odhadla ale, že škoda bude větší, protože muž pravděpodobně padělal i další vstupenky.

Policie v Praze odhalila 600 lístků, se kterými fanoušci nemohli na hokej. Škoda je dva miliony korun

Číst článek

„Kriminalistům se podařilo do současné doby zadokumentovat celkem 20 poškozených osob, kterým muž prodal nejméně 360 padělaných vstupenek na mistrovství světa v hokeji, prodal také VIP vstupy do skyboxu na mistrovství světa v hokeji, a lidem tak způsobil škodu ve výši téměř 1 330 000 korun,“ uvedla dnes Čírtková.

Nejméně 14 lidem prodal také padělky vstupenek na fotbalový šampionát, který začne v pátek. Způsobil jim škodu 290 000 korun. „Dalších devět vstupenek v hodnotě nejméně 68 000, které ale také neměl nikdy k dispozici, prodal a zaslal zájemcům na utkání NHL a Ligy mistrů,“ dodala Čírková.

Poškozené muž podle policie oslovoval i prostřednictvím sociálních sítí. Peníze si nechával posílat na svůj účet, podvedeným lidem pak zasílal padělky, které sám vyráběl. Všechny měly stejný QR kód a čárový kód.

Další falešné vstupenky ještě podle policie mohou být v oběhu. Jejich majitelé se mohou obrátit na policii a pomoci zdokumentovat rozsah podvodu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme