Muž z Prahy sám na sebe zavolal policii. Po hádce měl obavy, že použije zbraně proti rodině

Sedmačtyřicetiletý muž z Prahy je podezřelý z nedovoleného ozbrojování. V sobotu oznámil na linku 158, že po rodinné hádce je rozrušený a hodlá policii odevzdat své zbraně, aby svým blízkým neublížil. Policisté, kteří i s přivolanou zásahovou jednotkou muže zadrželi, totiž poté v jeho autě i bytě našli řadu legálně i nelegálně držených zbraní. Informovala o tom v neděli mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Vyšetřovatelé zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolené ozbrojování. Sedmačtyřicetiletý muž skončil po nezbytné lékařské prohlídce v cele předběžného zadržení. Vyšetřovatelé jej během následujících hodin podrobí standardním úkonům v rámci trestního řízení,“ uvedla.

Muž zavolal na linku 158 a oznámil, že chce policii odevzdat své zbraně, protože je po rodinné hádce rozrušen, necítí se dobře, a mohl by tak ublížit své rodině.

Pátrání po šelmě na jihu Čech. ‚Nám žádná nechybí. Policie tu byla už před 14 dny,‘ vzkazuje chovatelka

Číst článek

„Z prvotního telefonátu tak nebylo zřejmé, zda muž drží ostatní rodinné příslušníky jako rukojmí, či nikoli. Na základě dalších telefonátů již bylo evidentní, že se dotyčný v tu chvíli vrací s celou rodinou autem domů, kdy nějaké zbraně má přímo ve vozidle a další ve svém bydlišti,“ popsala neobvyklý zásah Zoulová.

Policie proto kvůli obavám o zdraví i život mužových příbuzných či jiných osob čekala v Třebonicích na příjezd rodiny. Do akce byla povolána i zásahová jednotka, která muže zajistila.

Při následné prohlídce auta a bytu našli policisté legálně i nelegálně držené zbraně. Podle původních informací měl mít muž u sebe dvě legálně držené zbraně. Nikdo nebyl při zásahu zraněn, dodala policejní mluvčí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme