Muž zastřelil na rodinné oslavě čtyři lidi a pak obrátil zbraň proti sobě

Čtyřnásobná vražda se stala v noci v Petřvaldu na Karvinsku. Čtyřiatřicetiletý muž zastřelil svoji bývalou přítelkyni, její rodiče a dalšího muže, pak obrátil zbraň proti sobě. Nyní leží v kritickém stavu v nemocnici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

restaurace Sokol v Petřvaldu | Zdroj: ČTK

Tragédie se odehrála kolem jedné hodiny po půlnoci v petřvaldské restauraci Sokol. Společnost asi deseti lidí tam oslavovala 50. narozeniny jednoho ze tří bratrů místní postižené rodiny.

Muž podle policie do restaurace vešel a začal bez varování střílet. "Přišel tam po jedné, protože kolem půl druhé jsme měli na linku tísňového volání hovor, že už je střelba a že jsou tam mrtví," řekla Českému rozhlasu policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Na místě zemřela pětadvacetiletá dívka, její sedmačtyřicetiletá matka a padesátiletý otec spolu s třicetiletým mužem, který seděl v těsné blízkosti. Záchranná služba podle mluvčího Lukáše Humpla na místo tragédie dorazila do šesti minut, čtyřem zastřeleným lidem už ale lékaři nemohli pomoci.

Střelec, který podle některých informací pochází z jedné ze zemí bývalé Jugoslávie, byl po příjezdu záchranářů v bezvědomí. Měl střelné poranění hlavy a byl v přímém ohrožení života. "Posádka mu musela zajistit dýchací cesty, připojit jej k umělé plicní ventilaci a poté záchranáři muže v doprovodu policie transportovali na urgentní příjem fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě," doplnil Humpl.

Motivem mužova činu byla patrně zhrzená láska. "Podle zjištěných informací se jednalo o přítele právě zavražděné dívky," uvedla Štětínská s tím, že policejní vyšetřování je ale teprve na začátku. Teprve zítra začnou výslechy šesti příbuzných, kteří řádění střelce přežili. Zbraň kriminalisté na místě zajistili.

V českém prostředí jsou případy, kdy střelec zabije najednou více lidí, spíše výjimečné. Podle dostupných informací je událost v Petřvaldu zřejmě nejtragičtějším případem svého druhu v Česku za posledních několik desítek let.

Artur Kubica Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme