Muži, který dal Sobotkovi pěstí, hrozí až 6 let vězení

Muži, který dal ve středu na mítinku v Brně ránu pěstí místopředsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi, hrozí až šest let vězení. Jeho případ proto nelze řešit ve zkráceném řízení. Řekl to městský státní zástupce Vladimír Kutnohorský s tím, že útočník je obviněn ze dvou trestných činů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohuslav Sobotka (ČSSD)

Bohuslav Sobotka (ČSSD) | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

„Jedná se o přečin výtržnictví, kde je pachatel ohrožen trestní sazbou do dvou let. A dále zločin násilí proti úřední osobě. Zde je pachatel ohrožen sazbou až do šesti roků. Vzhledem k této vyšší sazbě nebylo možné použít zkrácení přípravné řízení,“ vysvětlil Kutnohorský.

Útočníkovi se podle jeho dosavadní výpovědi nelíbilo rozhodnutí, které bývalý ministr financí Bohuslav Sobotka provedl v rámci působení ve své funkci. Pachatel byl už dřív trestaný. Během svého činu měl v krvi 1,8 promile alkoholu.

Bohuslav Sobotka skončil po zákroku v nemocnici. Tu opustil druhý den. Zatím je v domácím léčení.

ČSSD se po incidentu, který nebyl na mítincích sociálních demokratů první, rozhodla změnit formu své kampaně.

Zuzana Kopuletá, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme