Muži zadržení před Úřadem vlády spáchali přestupek, říká policie. Stánek stojí přes ulici

Dva muži zadržení ve čtvrtek před Úřadem vlády na pražském Klárově spáchali podle policie přestupek. Policisté jejich případ předali k dořešení správnímu úřadu. Řekl to policejní mluvčí Richard Hrdina. Muži podle policistů přes opakované výzvy nechtěli opustit tábořiště na nábřeží Edvarda Beneše.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na místě měl více než rok petiční stánek aktivista Ondřej Thor, ve středu ohradila místo Technická správa komunikací kvůli plánované opravě opěrných zdí nedaleké Kramářovy vily.

Mezi zadrženými byl podle dřívějšího vyjádření aktivistky Barbory Filipové i Thor. Muž se podle ní chce právně bránit. „Muži se dopustili přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby,“ uvedl Hrdina.

Policie odvedla dva muže z tábořiště před Úřadem vlády. Aktivista Thor měl na místě rok petiční stánek

Číst článek

Zadržení podle něj opustili zhruba po hodině policejní stanici. Jejich věc bude nyní řešit úřad městské části.

Modrý stan, označovaný za petiční stánek, je nově postavený naproti přes silnici. Na místě se v pátek dopoledne podle zpravodajky ČTK nic neděje a není ani zřejmé, zda někdo ve stanu pobývá, neboť je zavřený. Místo kontroluje policejní hlídka.

Pozemek na Klárově si od Technické správy komunikací od minulého týdne pronajal Úřad vlády. Má tam vzniknout staveniště pro opravu opěrných zdí Kramářovy vily.

Aktivista Thor ve středu novinářům řekl, že chce před Úřadem vlády zůstat do demise vlády a prostor nevyklidí. Muž svůj přístřešek označuje za petiční stánek, který podle petičního zákona nepotřebuje žádné povolení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme