Muzikál Monte Cristo je po premiéře

Muzikál Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese nazvaný Monte Cristo, který vznikl na motivy známého Dumasova románu Hrabě Monte Christo, měl večer v Kongresovém centru Praha premiéru. V režii Jozefa Bednárika se v hlavních rolích téměř tříhodinové podívané objevili například Daniel Hůlka, Iveta Bartošová, Leona Machálková, Jiří Korn a Karel Černoch.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V hledišti, jehož kapacita, rozšířená jen pro dnešek o balkóny, poskytla přes dva tisíce míst, usedla řada oficiálních hostů včetně zástupců a producentů předních evropských scén. Už příští rok má být tato původní česká novinka uvedena v Antverpách a v roce 2002 ve Francii.

Účinkující se představili na mamutím jevišti širokém 30 metrů. Jeho portály jsou posuvné a mezi ně, za bazénem představující moře, situoval scénograf Daniel Dvořák koráb Faraon. I ten je pohyblivý a umožňuje řadu proměn. Hlas mu ze záznamu propůjčila pěvkyně Eva Urbanová. Více než tři stovky kostýmů vytvořili Theodor a Jan Pištěkovi.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme