Mužům obviněným ze středečních vražd na Orlickoústecku hrozí výjimečné tresty

Dvěma mužům, které policie obvinila z středečních vražd na Orlickoústecku, hrozí výjimečné tresty. Z vraždy dítěte v Jablonném nad Orlicí je podezřelý dvaačtyřicetiletý psychicky nemocný muž, zatímco z vraždy muže a ženy v Králíkách policisté obvinili jejich čtyřicetiletého syna, který rovněž trpí duševní poruchou. Oba podezřelí jsou ve vazbě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vězení (ilustrační foto) | Zdroj: Vězeňská služba ČR

„Muže z Jablonného byl obviněn z trestného činu těžkého ublížení na zdraví a z trestného činu vraždy. Muž z Králíků byl obviněn z trestného činu vraždy,“ říká královéhradecká státní zástupkyně Lenka Faltusová.

I když se u výslechu částečně doznali, soudní znalci budou muset určit, jestli byli při činu příčetní.

Přehrát

00:00 / 00:00

O průběhu vyšetřování vražd na Orlickoústecku mluvila ve Stalo se dnes na Radiožurnálu královéhradecká státní zástupkyně Lenka Faltusová

„Oba obvinění muži měli psychické potíže, pro které se psychiatricky léčili a pokud se jedná o to, zda byli za své činy odpovědni, či nikoliv, na to nám odpovědí znalci ve svých znaleckých posudcích,“ pokračuje Faltusová.

„Pokud se jedná o hrozbu trestem, tak tady předjímáme, protože jsme na samém počátku přípravného řízení. Ale s ohledem na použitou právní kvalifikaci u obou dvou pachatelů jsou oba ohrožení výjimečným trestem, případně trestem 15 až 20 let odnětí svobody,“ dodává státní zástupkyně.

Jan Richter, pir, Iveta Záleská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme