Tisk: ve veřejných zakázkách Lesní správy Lány jsou nesrovnalosti za skoro půl miliardy

Ve třetině veřejných zakázek Lesní správy Lány, které zadala po nástupu Vratislava Mynáře do funkce hradního kanceláře, jsou nesrovnalosti. Napsala to Mladá fronta DNES, která prošla 80 zakázek za 530 milionů. Část zakázek dostaly firmy nebo lidé, kteří s Mynářem v minulosti spolupracovali. Celková hodnota podezřelých zakázek je skoro půl miliardy.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lesní správa Lány | Zdroj: ČTK

Lánská lesní správa využívá podle Mladé fronty DNES toho, že pokud někdo chce zadat veřejnou zakázku za míň než dva miliony, nemusí podle zákona vypisovat tender.

Lesní správa Lány neuspěla se stížností na policejní prohlídku. Nevrátí jí ani zabavené věci

Číst článek

Třeba dva advokáti, kteří jsou zároveň sponzory prezidenta Miloše Zemana, nedávno dostali zakázky na právní služby za částku, která zmíněné dva miliony nepřekročí jen o jedinou korunu.

Lesní správu Lány, která formálně spadá pod Pražský hrad, teď vede Miloš Balák. Do funkce ho bez soutěže dosadil Vratislav Mynář.

Baláka vloni kvůli údajným nesrovnalostem v jedné ze zakázek obvinila policie. Právníky ale nemusí platit ze svého, peníze jim posílá právě lánská správa.

Balák ale na svém postu zůstane. „Plně ctíme princip presumpce neviny. Nikdo nebyl pravomocně odsouzen. Presumpce neviny platí pro každého občana, pro ředitele lesní správy nebo třeba pro politiky,“ řekl Mladé frontě DNES mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček.

Jiří Svatoš, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme