Mynář zveřejní svůj plat nejdřív ve čtvrtek, čeká na rozhodnutí ÚOOÚ

Šéf prezidentské kanceláře Vratislav Mynář odkryje výši svých příjmů nejdřív ve čtvrtek. Českému rozhlasu to potvrdil s tím, že čeká na rozhodnutí Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ), které by mělo přijít poštou příští týden. Zveřejnění platu chtějí po Mynářovi média a někteří politici.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kancléř Vratislav Mynář požádal o prověrku

Kancléř Vratislav Mynář požádal o prověrku | Foto: Filip Jandourek

Vratislav Mynář upozornil, že ke své poště se nedostane dřív než v polovině příštího týdne, protože bude tři dny s prezidentem Milošem Zemanem na návštěvě Karlovarského kraje.

„Budeme se vracet nejdříve ve středu večer po tiskové konferenci. A v kanceláři úřadu tak, abych si mohl probrat poštu, budu nejdříve ve čtvrtek. Takže se dá předpokládat, že ke konci týdne bych mohl provést to zveřejnění,“ uvedl.

Předseda Úřadu pro ochranu osobních údajů Igor Němec už přitom řekl serveru Aktuálně.cz, že kancléř může svůj plat zveřejnit. Mynář si prý přesto počká na oficiální verdikt.

„Už jsem slyšel tolik důvěryhodných zdrojů a tolik zaručených informací z médií, že si opravdu počkám na to, až mi to bude doručeno z úřadu od pana ředitele Němce,“ prohlásil.

Dodal, že zatím neví, jestli pak informaci zveřejní na webu nebo svolá tiskovou konferenci. „Dám to určitě na webové stránky, možná i formou tiskové konference. Ještě jsem o tom nepřemýšlel. Ale minimálně na naše hradní webové stránky.“

Mynáře kvůli dosud nezveřejněným platům kritizuje třeba poslankyně TOP09 Věra Kovářová. Opakovaně na to upozorňují i média.

David Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme