Mynářovi hrozí pokuta, neodevzdal majetkové přiznání. Nevím kam, tvrdí

Vedoucímu prezidentské kanceláře Vratislavu Mynářovi hrozí pokuta za to, že neodevzdal majetkové přiznání. Přestupkové řízení s ním zahájil Městský úřad v Uherském Hradišti. Právě pod něj spadá Mynářovo trvalé bydliště v Osvětimanech. Kancléř tvrdí, že se ničeho protiprávního nedopustil. Zákon podle něj nestanoví, kam má majetkové přiznání podat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kancléř Vratislav Mynář

Kancléř Vratislav Mynář | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Formuláře, které se týkají majetku, který jsem nabyl od doby, kdy jsem kancléř, mám vyplněny u mě v šuplíku. Duplicitně je mám odevzdány na legislativním odboru Kanceláře prezidenta republiky,“ řekl Českému rozhlasu Vratislav Mynář.

„V momentě, kdy mi jakýkoli relevantní orgán řekne, kam to mám odevzdávat, samozřejmě to okamžitě udělám. Nemám s tím žádný problém,“ dodal kancléř.

Podle právníka Otevřené společnosti Oldřicha Kužílka by měl Mynář odevzdat majetkové přiznání Kanceláři prezidenta republiky. Nicméně kvůli nejednoznačnému výkladu zákona neočekává, že by kancléř dostal pokutu.

„Mělo by se to analogicky vyložit, že kancelář, v jejímž čele on je, je tím evidenčním orgánem, kam by to měl odevzdat. Čili on to měl jako by sám od sebe formalizovaně přijmout, uložit a zpřístupnit elektronicky v registru. Pokutu bych neočekával právě proto, že by musela být opřena o něco jednoznačného v zákoně, a tady je skutečně díra,“ vysvětlil Kužílek.

Na problém s majetkovým přiznáním Vratislava Mynáře upozornil server aktualne.cz. Přestupkové řízení může skončit pokutou až 50 tisíc korun.

Simona Bartošová, Pavla Firbacherová, Petra Hosenseidlová, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme