Smlouva na mýtné je neplatná, tvrdí společnost Kapsch. Napadla ji u antimonopolního úřadu

Společnost Kapsch podala k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) návrh na zákaz plnění smlouvy o mýtném systému po roce 2019, kterou ve čtvrtek podepsal ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) s konsorciem firem CzechToll/SkyToll.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výběr mýta (ilustrační foto). | Foto: František Vlček / MAFRA | Zdroj: Profimedia

Podle Kapsche je smlouva neplatná, protože nadále platí předběžné opatření ÚOHS zakazující podpis smlouvy s vítězem. Rakouská společnost to v úterý oznámila na tiskové konferenci.

‚Nebyl to chvat. Nastaly okolnosti.‘ Ťok vysvětluje podpis smlouvy na výběr mýtného

Číst článek

Ministerstvo dopravy po uzavření smlouvy uvedlo, že předběžné opatření pozbylo platnosti po stažení ministerského rozkladu proti dřívějšímu rozhodnutí ÚOHS.

„Podle renomovaných právníků a koneckonců i samotného antimonopolního úřadu zůstalo totiž předběžné opatření o zákazu podpisu smlouvy v platnosti,“ řekl generální ředitel Kapsche Karel Feix.

Současný provozovatel mýta navíc kritizuje i postup antimonopolního úřadu. Podle Feixe podlehl nátlaku Ťoka a premiéra Andreje Babiše (ANO).

Ťok: obavy ze stížnosti nemám

Ministr dopravy Ťok minulý týden ve 20 minutách Radiožurnálu řekl, že se případných stížností ze strany Kapsche nebojí. „Jestli chtějí, ať si nějaké kroky udělají. Vše je na jejich uvážení.“

„Návrh na zákaz plnění smlouvy samozřejmě podat mohou, ale otázkou je, zda jim úřad či soud vyhoví,“ uvedl k případné právní dohře ministr.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme