MŽP zvažuje kasační stížnost kvůli zrušenému plánu péče o šumavský park

Ministerstvo životního prostředí zvažuje podání kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu. Důvodem je nedávné rozhodnutí pražského městského soudu, který resortu nařídil zrušit plán péče o Národní park Šumava.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr životního prostředí Richard Brabec | Foto: Filip Jandourek

Soud tak vyhověl žalobě, kterou podalo několik šumavských obcí. Ministerstvo s nimi prý na vytváření plánu nespolupracovalo. Resort to odmítá.

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) Radiožurnálu řekl, že problém vznikl už v roce 2012, tedy za minulého vedení ministerstva.

„My jsme vlastně tuto záležitost převzali a měli jsme jenom dvě možnosti: buď pokračovat v tom projednávání dál, anebo začít úplně od začátku - a v tu chvíli by samozřejmě dál minimálně půl roku scházel plán péče,“ vysvětluje Brabec.

„My jsme se rozhodli, po právních rozborech, které tam byly ještě k dispozici, že půjdeme tou cestou, že budeme pokračovat.“

MŽP podle Richarda Brabce rozsudek městského soudu sice respektuje, ale nesouhlasí s ním.

„Považujeme to za skutečně procesní záležitost. My jsme přesvědčeni, že jsme se chovali podle zákona, s tím, že Nejvyšší správní soud by měl být právě tím subjektem, který by to měl rozhodnout,“ říká ministr.

Plán péče o národní park stanovuje úkoly pro ochranu ekosystémů, rostlin a živočichů. Určuje formu péče o les či vzhled krajiny a formuje podmínky pro dopravu, turistiku a hospodaření na území parku.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme