Na akci "Internet do škol" parazitují i podvodníci

Celostátní projekt "Internet do škol" je zneužíván. Údajní obchodní zástupci společnosti AutoCont, začali obcházet jednotlivé školy a prodávat programové vybavení. Přitom tvrdí, že pokud škola software nezaplatí v hotovosti, bude z projektu vyřazena. V úterý si od podvodníků koupila za tisíc korun program základní škola v Bravanticích na Novojičínsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

počítač

Ředitelka školy Světlana Tulisová chce podat trestní oznámení. Do školy přišli programy nabízet tři mladíci. "Přesvědčili nás svou výmluvností a hlavně informovaností. Věděli vše o tomto tématu," řekla v pátek Tulisová Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu.

Také mluvčí dodavatele Jiří Chvojka potvrdil, že podvodníci se objevili v okrese Nový Jičín. Jak dodal, zanedlouho se každá škola dozví, s kým bude moci oficiálně spolupracovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

J.Chvojka o kontaktech se školami

"Každá škola, která byla do projektu zařazena, dostane od nás v prvním únorovém týdnu dopis, ve kterém jasně řekneme jméno oblastního manažera a názvy firem, které se budou podílet na dodávkách. Tyto firmy budou mít certifikáty a identifikační karty s číslem, které si bude ředitel školy bude moct ověřit po telefonu," uvedl Chvojka.

Milan Kopp, Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme