Na akci "Internet do škol" parazitují i podvodníci

Celostátní projekt "Internet do škol" je zneužíván. Údajní obchodní zástupci společnosti AutoCont, začali obcházet jednotlivé školy a prodávat programové vybavení. Přitom tvrdí, že pokud škola software nezaplatí v hotovosti, bude z projektu vyřazena. V úterý si od podvodníků koupila za tisíc korun program základní škola v Bravanticích na Novojičínsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

počítač

Ředitelka školy Světlana Tulisová chce podat trestní oznámení. Do školy přišli programy nabízet tři mladíci. "Přesvědčili nás svou výmluvností a hlavně informovaností. Věděli vše o tomto tématu," řekla v pátek Tulisová Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu.

Také mluvčí dodavatele Jiří Chvojka potvrdil, že podvodníci se objevili v okrese Nový Jičín. Jak dodal, zanedlouho se každá škola dozví, s kým bude moci oficiálně spolupracovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

J.Chvojka o kontaktech se školami

"Každá škola, která byla do projektu zařazena, dostane od nás v prvním únorovém týdnu dopis, ve kterém jasně řekneme jméno oblastního manažera a názvy firem, které se budou podílet na dodávkách. Tyto firmy budou mít certifikáty a identifikační karty s číslem, které si bude ředitel školy bude moct ověřit po telefonu," uvedl Chvojka.

Milan Kopp, Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme