Na Aleše Rozehnala byla uvalena vazba

Právník ředitele televize Nova Aleš Rozehnal je od dnešního dopoledne v pražské vazební věznici na Pankráci. Obvodní soud pro Prahu 1 totiž vyhověl žádosti vyšetřovatele o uvalení vazby. Rozehnal byl v pondělí obviněn z poškozování věřitele. Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekl předseda Obvodního soudu pro Prahu 1 Libor Vávra, důvodem pro uvalení vazby byly zejména obavy z možnosti ovlivňování svědeckých výpovědí nebo jiných důkazů, které musejí být v této kauze provedeny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

A. Rozehnal a V. Železný | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

Rozehnalův právník Radek Jilg se proti rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 1 odvolá. O vazbě tak bude rozhodovat ještě Městský soud v Praze. Jilg v poledních Ozvěnách dne Českého rozhlasu uvedl, že si ještě počká na konkrétní vysvětlení. Zároveń však vyjádřil přesvědčení, že vazební důvody v tomto případě nejsou.

V rámci vyšetřování policie téměř čtrnáct hodin prováděla prohlídku v sídle TV Nova na Barrandově. Ukončila ji až v úterý těsně před osmou hodinou ranní, ale odmítla se k tomu jakkoli vyjadřovat. U prohlídky asistoval i Rozehnalův obhájce Radek Jilg. ČRo 1 - Radiožurnálu potvrdil, že se policisté dívali do písemností a počítačů a část dokumentů i dat si odnesli. Uvedl také, že Rozehnal u prohlídky nebyl.

Šéf televize Nova údajně shání peníze na odškodnění společnosti CME. Nizozemská arbitráž už před časem nařídila Vladimíru Železnému zaplatit americkému investorovi miliardu korun za způsobené škody. S tímto případem zřejmě souvisí zatčení advokáta Aleše Rozehnala. Ten měl podle ředitele bývalé servisní organizace ČNTS Jana Vávry zakládáním různých společností najít cestu, jak se pohledávce vůči CME vyhnout. "Tyto firmy sloužily k přesunu majetku Vladimíra Železného, a proto vznikly, a tím pádenm se pan doktor Rozehnal podílel na přesunech toho majetku. Ten přesun byl udělán pro to, aby se Vladimír železný vyhnul závazům, které mu vyplývaly z amsterodamské arbitráže."

Zatčení právníka Aleše Rozehnala nenaruší chod televize Nova. Radiožurnálu to řekl mluvčí televize Martin Chalupský. Podle něj se vedení Novy včetně ředitele Vladimíra Železného nebude po dobu vyšetřování ke kauze vůbec vyjadřovat. "Televize Nova se vzniklá situace kolem pana doktora Rozehnala nijak netýká, a to ani jejího chodu ani jejího právního postavení. Lidé z Novy chodí normálně do práce, televize bez problémů vysílá a my žijeme normálním pracovním životem."

Právníka Rozehnala vyšetřovatel už v pondělí obvinil z pokusu o poškozování věřitele. V dubnu byl za totéž obviněn i Vladimír Železný, pro něhož Rozehnal pracuje. Generální ředitel TV Nova je podezřelý, že společnosti CME, která se v minulosti podílela na chodu Novy, způsobil skoro miliardovou škodu.

Milan Kopp, Jana Zemanová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme