Na Berounsku zemřel dělník při opravě sloupu elektrického vedení. Další dva jsou zranění

Při opravě sloupu elektrického vedení umřel u Zadní Třebaně na Berounsku dělník, dva jsou zranění, řekla ve středu policejní mluvčí Michaela Richterová. Pád drátů rozvodné sítě vysokého napětí na trakční vedení zastavil provoz na železniční trati Praha-Beroun v úseku mezi Zadní Třebaní a Řevnicemi. Policejní mluvčí zatím nepotvrdila, zda s tím nehoda přímo souvisí.

Zadní Třebaň (Berounsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Železniční trať nedaleko Vojkovic nad Ohří

Jeden zemřel na místě, druhého s vážným zraněním přepravil vrtulník do pražské nemocnice (ilustrační foto) | Foto: Zdeněk Trnka | Zdroj: Český rozhlas

Neštěstí se stalo ve středu po 12.00. „Z přesně nezjištěných příčin došlo k pádu sloupu na dva dělníky, kteří byli na plošině,“ uvedla Richterová. Jeden zemřel na místě, druhého s vážným zraněním přepravil vrtulník do pražské nemocnice. Další dělník, který nebyl na plošině, utrpěl lehké zranění.

Okolnostmi případu se zabývají kriminalisté, u zemřelého nařídili soudní pitvu. Mluvčí Správy železnic Martin Kavka uvedl, že „při práci na sloupu vysokého napětí došlo k jeho pádu a kvůli němu posléze i k pádu vedení vysokého napětí na trakční vedení Správy železnic“.

Omezení na trati podle něj potrvá zřejmě do večerních hodin. Dopravce zajišťuje náhradní dopravu autobusy. Omezení se týká Západních a Bavorských expresů, rychlíků Berounka a osobních vlaků linky S7.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme