Na bezpečnost v Praze bude dohlížet 900 policistů

Na pohřeb bývalého prezidenta Václava Havla míří špičky světové politiky. Obřad, který začne ve 12 hodin ve Svatovítské katedrále, bude sledovat například americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová s manželem Billem Clintonem, britský premiér David Cameron nebo bývalá ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová. Policie proto do služby nasadila 900 policistů, kteří budou dbát na bezpečnost v Praze. Smuteční hosty bude z letiště odvážet sedmdesát speciálních vozů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Praha | Foto: Tomáš Adamec

Muži zákona také upozorňují řidiče na dopravní omezení mezi 9. a 11. hodinou, kdy na letiště Praha dosednou speciály zahraničních hostů, říká mluvčí Policejního prezidia Veronika Hodačová.

ČTĚTE TAKÉ: Na Ruzyni přistanou desítky speciálů, provoz letiště ale neomezí

„Řidiči musí počítat s určitým dopravním omezením na trase mezi pražským letištěm a Pražským hradem, kde bude částečně omezován provoz v průběhu průjezdu kolon, takže prosíme všechny, aby určitě respektovali pokyny policistů a aby se obrnili trpělivostí,“ řekla Veronika Hodačová.

Petr Kořínek, Eva Presová, Alžběta Šírková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme