Na Blanensku odvolali stav nebezpečí

V pěti obcích postižených záplavami v Jihomoravském kraji trval pět dní. Podle hejtmana Stanislava Juránka totiž pominuly důvody jeho trvání, protože další přívalové deště nehrozí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

bouře | Foto: ČTK/AP

Stav nebezpečí v obci Štěpánov nad Svratkou v kraji Vysočina by mohl být zrušen ve středu. V obci stále probíhají práce na odstraňování následků záplav. Pokračuje čerpání vody ze studní a jejich čištění stejně jako zjišťování rozsahu škod. Stále se také prohlubuje a čistí koryto říčky Hodonínky.

bouře | Foto: ČTK/AP

Obce postižené minulý týden živelnou pohromou dostanou od kraje téměř 5 miliónů korun. Jednomyslně o tom rozhodlo mimořádně svolané zastupitelstvo kraje. Zastupitelé rozdělili přesně 4 milióny 850 tisíc korun.

Finanční pomoc může čekat i obec Žabčice na Brněnsku, přes kterou se přehnalo minulý týden malé tornádo. Jak poznamenal olešnický starosta Zdeněk Peša, částka, kterou dostane jeho obec, ve výši 1 650 tisíc korun, přesáhla jeho očekávání. Podle jeho slov obce věnují drtivou část těchto peněz na opravu zničených místních komunikací. Na mimořádném zastupitelstvu jihomoravský hejtman dnes také odvolal stav nebezpečí, který nad touto oblastí vyhlásil v polovině minulého týdne.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Ladislav Dvořák, Regina Prouzová-Květoňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme